Yüz Estetiği

Zaman geçtikçe  yüzde derin çizgiler , kırışıklık ve sarkma meydana gelebilir. Yüz estetiği, dikkat edilmesi gereken sorun neyse o soruna yönelik çözümlere başvurmaktır. Örneğin ; 40 yaşında göz altlarında çukurluk olan,göz çevresi hafif kırışmış, mimik çizgileri derin olan daha önce hiçbir estetik işlem yaptırmamış bir bayan hastaya botoks ve dolgu gibi basit ve az maliyetli işlemler yerine yüz germe tavsiye etmek uygun değildir .

YÜZ GENÇLEŞTİRMEK İÇİN YAPILAN İŞLEMLER NELERDİR?

Yüz gençleştirmede temel prensip eksikliklerin tamamlanmasıdır.

  • Çukurları doldurmak için  YAĞ ENJEKSİYONU veya DOLGU.
  • Göz kenarları ve alındaki ince kırışıklıklar için BOTOKS.
  • Sarkmalar için GÖZ KAPAĞI AMELİYATLARI,YÜZ GERME,ORTA YÜZ GERME,BOYUN GERME,ALIN GERME ( ENDOSKOPİK KAŞ KALDIRMA )

SORUN ÇUKURLAR ÇÖKMELER VE DERİN ÇİZGİLER İSE

DOLGU : göz altında oluşan çukurlar, alın ve dudak kenarındaki derin çizgiler dolgu maddesi ile 5 dk.da ameliyatsız ve çok uygun maliyetlerle giderilebilir. Kalıcılığı ortalama 2 yıldır .

Dolgu 2 yıl sonra tekrarlanmadığında daha kötü olur mu?
Yapılan dolgunun etkisi geçince tekrar aynı işlemi yaptırıp yaptırmamak hastanın tercihidir. Hatta dolgu yapılan bölgedeki çukurluk derinleşmesi engellenmiş olacağı için eskiye nazaran daha iyi bir hal alır. Asla eski halinden daha kötü bir hal almaz.
YÜZE YAĞ ENJEKSİYONU : Dışarıdan verilen dolgu maddesinin yeterli olmadığı durumlarda vücudun diğer bölgelerinden alınan (karın ,bel bölgesi gibi ) yağlar yüzde derin çukurları doldurmak için kullanılabilir. Hastanın kendi yağı olduğu için tekrarlanması gerekmez, kalıcıdır. Herhangi bir iz kalmaz, pratik ve doğal görünüm sağlayan çok iyi sonuçlar aldığımız bir işlemdir.

SORUN KIRIŞIKLIK İSE :

BOTOKS : alın ve göz kenarlarındaki kırışıklıkları açmanın en kolay yolu botoks işlemidir. Ameliyatsız ve 5 dk. da yapılan maliyeti düşük bir işlem olduğundan hemen hemen 25 yaş üzerindeki her yaş grubunda sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Kalıcılığı ortalama 5-6 aydır. Günümüzde plastik cerrah olmayan kişiler tarafından sık yapılsa da bu sağlıklı bir durum değildir. Sonucunda mimik bozuklukları göz kapağında düşmeler ve doğal olmayan yüz ifadeleri sıklıkla çevremizde görmekteyiz. Doğru hekim tarafından yapılması çok önemlidir.

Botoks bir kere yaptırıp daha sonra tekrar ettirmezsem eskisinden daha kötü bir hal alır mıyım?

Yapılan botoksun etkisi ile kırışıklık oluşumuna sebep veren mimik kullanımı eskiye nazaran nispeten azalacağından kırışıklık olan bölgenin derinleşmesi engellenmiş olur. Dolayısıyla tekrarlanmadığında cilt eski halini geri alsa da sık sık tekrarlandığında eskiye nazaran daha iyi bir görünüm sağlar.

SORUN SARKMALAR İSE :

GÖZ KAPAĞI AMELİYATLARI : göz altı torbaları, üst göz kapağının aşağı sarkması gibi sorunlarda hastanın genel sağlık durumu ve tercihine göre lokal ya da genel anestezi altında yapılan bir işlemdir .İşlem süresi 1-2 saattir. Hasta işlemden sonra hemen günlük yaşantısına dönebilir. Ameliyat sonrası 4. Gün kontrol yapılır. Hastanın aynı anda hem göz altı torbaları hem de düşük olan üst göz kapağı düzeltilmesi mümkündür. İşlem sonrası hızlı sonuç alınır, yüzünde göz kapakları ile ilgili sorun yaşayan kişilerde bu işlem sonrası gözle görülür bir değişim ortaya çıkar ve son derece doğal bir görünüme kavuşulur. Hasta çok basit bir işlem ile yorgun, yaşlanmış ya da uykulu kurtulmuş olur.

YÜZ GERME AMELİYATI : cildin sarkması minimal seviyelerden uzaklaştığında yüz germe ameliyatından daha iyi bir çözüm olmayacaktır. İzler saçlı deri ve kulak arkasında olacağı için hastayı rahatsız etmez, işlem yaklaşık 2-3 saat arası sürer. Hasta işlemden 4 saat sonra ayağa kalkabilir. Dikişler kendinden eriyen dikiş olduğu için özel bir pansumana gerek yoktur.1 ya da 2 gece hastanede yatıştan sonra 5. Gün kontrol yapılır ve hasta günlük yaşantısına dönebilir.

BOYUN GERME : Genellikle 50 yaşın üzerinde yüz germe ameliyatlarının yanında boyundaki sarkmaların da bütünlüğü bozmaması açısından boyun germe ile birlikte yapılması gerekebilir. Boyunda fazla yağlanma var ise beraberinde bu bölgeden yağ alma işlemleri de yapılabilmektedir.

ALIN GERME ( KAŞ KALDIRMA ) : Alındaki derin kırışıklık ve çökmeleri düzeltmek aynı zamanda gözün üzerine düşmüş olan kaşların doğal bir görünüm ile kaldırılarak daha genç bir yüz çehresine ulaştırılması işlemidir. Günümüzde bu işlem genellikle endoskopik kaş kaldırma şeklinde yapılmaktadır. Hastayı en az 10 yaş gençleştiren bu yöntem son derece ağrısız ve yüz güldüren sonuçları olan bir operasyondur. Saçlı deride sağ ve solda olmak üzere 2 dikiş bulunur, bu dikişler kendiliğinden eriyen ve görünmesi mümkün olmayan dikişlerdir. Ameliyattan 4 saat sonra hasta ayağa kalkar. Hastanede 1 gece yatan hasta 5. Gün kontrol olduktan sonra günlük yaşamına dönebilir.

BURUN ESTETİĞİ

YÜZ GERME

ORTA YÜZ GERME

ALIN GERME, ENDOSKOPİK KAŞ KALDIRMA

KEPÇE KULAK DÜZELTME

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ,GÖZ ALTI TORBALARI DÜZELTME

ÇENE ESTETİĞİ

BEN ALDIRMA

YÜZE YAĞ ENJEKSİYONU

YÜZ DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

BOTOKS

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

 

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın