Popo Estetiği

Popo estetiği fiyatları 2021, Popo estetiği ameliyatı, Kalça estetiği kadın hatlarının en önemli bölgesidir. Güzel popo tanımı nedir? Güzellik tanımları kişiden kişiye göre nasıl değişiyor ise popo için de güzel tanımı kişiden kişiye göre değişir.

Genel bir tanımdan bahsedecek olursak popo vücut, kalçalar ve göğüs ile orantılı, yan taraftan bakıldığında belirgin olmalıdır. Ayrıca düz değil, yuvarlak hatlara sahip olmalıdır ve aşağıya doğru sarkık olmamalıdır. Yüzeysel olarak da pürüzsüz olmalıdır.

Bu yüzden kadınlar dar giysilerin içinde belirgin duran ve yuvarlak hatlara sahip olan görünüm için popo estetiği ameliyatına sıkça başvururlar. Peki, neden popo şekli ve ölçüler istenilen gibi olmaz? Bunun sebeplerini sıralarsak;

  1. Genetik özellikler,
  2. Yer çekimine maruz kalmak,
  3. Hızlı kilo alıp vermek,
  4. Doğum gibi kadınsal dönemler,
  5. Diyet, (Vücuttaki su kompozisyonunun dengesini değiştirdiği için yer çekimine karşı direnci etkiler.)

30’lu yaşlardan itibaren bu nedenlerden dolayı popo bölgesinde deformeler ve sarkmalar meydana gelerek kişiyi rahatsız edecek duruma gelir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiği planlanırken kişinin ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. İhtiyaçlara göre farklı teknikler kullanılarak popo estetiği gerçekleştirilir. Seçilen teknik silikon protez ile gerçekleştirilen ameliyat tekniği ise işlem şu şekilde gerçekleştirilir;

Her iki popo yarısının birleştiği bölgede cerrahi bir kesi yapılır. Popo kasının altında her iki popo yarısına da cep oluşturulur. Oluşturulan bu ceplere silikon protezler yerleştirilir.

Popo bölgesinde kullanılan silikon protezler meme bölgesinde kullanılan silikon protezlere göre çok daha serttir. Bu yüzden de ameliyat sonrasındaki ilk dönemlerde oturup kalkmak bir miktar sorun olabilir. İşlem steril ameliyathane ortamında gerçekleştirilmelidir.

Genel anestezi ile uyutulan hastaya ameliyat yapılacak tekniğe göre operasyonun süresi değişiklik gösterir. Operasyonun süresi 2 ila 3 saat arasında değişebilir.  Operasyon sonrası hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur. Hasta ameliyat sonrasında hemen taburcu edilir.

Ameliyattan sonra baskılı özel korse kullanılmalıdır. Bu korse kişinin ihtiyacına göre 3 ila 6 hafta kadar kullanılabilir. Yapılan ameliyata göre iyileşme 2 ila 10 gün kadar sürebilir. Ameliyattan sonra her geçen gün izler silikleşmeye başlar. Sağlık durumu uygun olan her kadın popo estetiği yaptırabilir.

Hasta sadece kendi isteği doğrultusunda ameliyata karar vermelidir. Başkalarını düşünerek kendinde böyle bir değişikliğe gitmemelidir. Ameliyat olacağı yeri ve popo estetiği operasyonunu gerçekleştirecek doktoru iyice araştırıp ameliyat olmaya karar vermelidir.

Hasta operasyon öncesi ilaç ve sigara kullanıma son vermek gibi uyması gereken kurallara uymalıdır. Operasyon sonrası yine bütün kurallara uymalıdır. Böylece hasta etkili ve sağlıklı sonuç alır.