Meme Büyütme

Meme, bir organ olarak kadınlığın en büyük göstergesi kabul edilir. Bu denli öneme sahip olması nedeni ile estetik operasyonlar arasında en sık tercih edilen operasyonlar meme büyütme operasyonlarıdır. 

Son dönen gelişen teknolojik aletlerin fazlalığı da bu ameliyatları favori olarak belirleyen bir diğer unsurdur. Teknolojik olarak üretilen silikon parçacıklar hastanın vücuduna tam olarak uyum sağlaması nedeni ile de sıkça tercih edilir.

Yuksek memnuniyet sağlaması ve kolay gerçekleşen bir yöntem olması nedeni ile tercih edilen meme büyültme operasyonları, oldukça uygun fiyatlarda gerçekleştirilmektedir.

Burada operasyon hakkında çok güzel bir animasyon yer alıyor.

Meme Büyütme Operasyon Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

Meme büyütme ameliyatına karar veren bir hastanın öncelikle ne şekilde bir meme istediğini tam olarak bilmesi gerekir. Doktor ile karşılıklı gerçekleşen görüşmelerde dikti hastaya hangi turun daha uygun olduğuna dair bilgilendirme yapar.  

Karar verilecek meme modelinin belirlenmesi ile operasyon rotası çizilmiş olur. Hastanın ne istediğine dikkat edilerek hazırlanan ameliyat planında, dolguların hangi bölgeden enjekte edileceği var göğüsün hangi bölümünde duracağına ilişkin bilgiler yer alır.

Ameliyat gününde hastanın 8 saat süre ile su içmemesi önerilir. Suya ek olarak yemek yememesi ve sigara içmemesi de hastaya ameliyat sırasında kolaylık sağlayacaktır.

Operasyondan önce uygulanacak sakinleştirici etkiye sahip bir iğne ile hasta ameliyathaneye indirilerek genel anestezi için gerekli sıvılar enjekte edilir.

Meme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Genel anestezi ile uygulanan bu yöntemde karar verilen bölgelere iğne yardımı ile silikonun enjekte edilmesi işlemi uygulanır.  Memeye uygulanacak silikonun birden farklı boyutu ameliyat esnasında hazır bulundurulur.

Böylece denemek sureti ile silikonlar bölgeye uygulanarak hangi büyüklüğün daha uygun olacağına dair doğru karar verilmiş olur.  Karar verilen silikonun hastaya uygulanması ile meme operasyonu gerçekleşmiş olur.

İşlem uygulanan bölge özel sargı bezi ile sarılarak işlem tamamlanmış olur. Hastaya verilen ağrı kesiciler ile hastanın uyanma süreci kontrol altında tutularak ameliyat sonlandırılır.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatı gerçekleşen hastanın büyük oranda bir gün içerisinde hastaneden taburcu olması mümkündür. Oluşan ağrılar normal olmakla birlikte, verilen ağrı kesici ilaçlar ile desteklenir.  

Ameliyat işleminden sonra hastaya verilen özel medikal özellikteki sutyeni hastanın bir ay boyunca kullanması gerekir. Meme ameliyatında kullanılan parçalar meme altından ya da koktuk altından alınır. Bu bölgelerde geçici izler meydana gelir. Bu izler zaman içerisinde kaybolmaktadır.  

İçeriden gizli dikiş tekniği ile gerçekleştirilen ameliyatta dikişleri aldırmak gibi bir duruma gerek kalmaz. İlk zaman hasta kollarını hareket ettirirken ağrı hissetse de bu ağrı zamanla tamamen geçer.

Meme Büyütme Operasyonları Kimlere Uygulanabilir?

Meme büyütme operasyonları, göğüsleri yeterli büyüme gösteremeyen hastalarda uygulanabilen bir yöntemdir. Hormonal seviyede bozukluk olmadığına karar verilen hastalar bu operasyon için uygundur.

Emzirme döneminden çıktıktan sonra göğüslerin boşalması ve sarkması durumunda da meme büyütme operasyonları uygulanmaktadır. Boşalan memenin içi silikon ile desteklenerek, normal bir görüntü elde edilir.

İki memesi arasında ciddi bir fark olan kişiler de bu ameliyatı tercih edebilir. Küçük olan memenin diğerine uygun boyutlara ulaştırılması için,  memenin içerisine silikon enjekte edilir.

Genel anlamda herhangi bir yaş sınırı bulunmayan meme büyütme operasyonları, birçok bayana uygulanan bir operasyondur.

Meme Büyütme Fiyatları 2022

Meme operasyonları bugün birçok klinik ve hastanede gerçekleştirilir. Yoğun talep gören bu uygulamanın fiyatları hastanın meme boyutuna göre değişir. Uygulanacak işlemin fazlalığı veya azlığı ve kullanılan silikonun özelliği, bu ameliyatın fiyatlarını belirleyen unsurlardır.

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın