Burun estetiği (rinoplasti) nedir?

Burun estetiği yani rinoplasti, burun septumundaki deviasyon adı verilen tıbbi sorunların düzeltilmesi ya da yalnızca burnun özelliklerinin daha iyileştirilmesi için gerçekleştirilen cerrahi uygulamalardır.

Burun estetiğinde uygulanacak olan teknikte asıl önemli olan şey estetik cerrahın hangi teknik üzerinde tecrübeli olduğu ve kendisini rahat hissettiği gerçeğidir. Bu bağlamda uygun fiyat karşısında en iyi teknik uygulanması hastanın burnundaki sorunun durumuna göre de değiştiği önemli noktalardır.

Burun estetiği(Rinoplasti) uygulaması 2 teknik ile gerçekleştirilebilmektedir. Her bir tekniğin içerisinde avantajları bulunmaktadır.

Açık teknik; Burundaki bütün kemik ve kıkırdak yapıları, bölge içerisinde yer alan dokuların tamamı açık bir şekilde görülebildiği tekniktir.

Kapalı Teknik; Yapılacak bütün kesi işlemleri burun deliklerinin içerisinden yapıldığı dikiş izi olmayan tekniktir

Burun Estetiği Açık ve kapalı teknik arasındaki farklar nelerdir?

Açık ve kapalı rinoplasti tekniklerini birbirinden ayıran en önemli fark kesi atılan bölgelerdir. Kapalı teknikte kesi burun deliği içerisinden yapılırken, açık teknikte ise kesi işlemi burun üzerinden ters v şeklinde yapılmaktadır.

Açık rinoplasti tekniğinde dikişler kapandıktan sonra bir dikiş izi kalmaktadır.

Burun Estetiği Açık rinoplasti tekniğinin avantajları nelerdir?

Çok ciddi burun travmaları, bozulmalar ve revizyon operasyonları gibi operasyonlarda açık teknik kullanılması uygun olmaktadır. Bunun en temel sebebi ise açık teknik sayesinde burun yapısının çok daha net bir şekilde görülebilmesinden ötürüdür. Özellikle revizyon operasyonunda buruna yapılacak müdahaleler için açık teknik çok daha fazla önem taşır.

Burun Estetiği Kapalı rinoplasti tekniğinin avantajları nelerdir?

Kapalı teknik ile burun estetiği operasyonu gerçekleştirecek cerrahın estetik ve görsel yetenek yanında yeterli tecrübesinin olması gerekmektedir. Kapalı teknikte burun üzerinde kesi işlemi burun içerisinden gerçekleştirilmektedir.

Açık tekniğe göre avantajları ise minimal enfeksiyon riski, dışarıdan herhangi bir yara, dikiş izi olmayışı, ödem ve morarmanın çok daha az olması, çok daha hızlı bir iyileşme süreci olması gibi avantajları bulunmaktadır.

Fakat burada önemli olan hangi tekniğin hastanın durumu için uygulanabilir olduğudur. Sırf avantajlarını göz önüne alınarak değil, doktorunuzun sizin için uygun gördüğü operasyon tekniği doğru seçim olacaktır.

Burun Estetiği Fiyatları 2022

Burun Estetiği Fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgiler için hemen ücretsiz randevu alın. Burun Estetiği hakkında merak ettiklerinizi videomuz da izleyebilirsiniz.

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın