Meme Dikleştirme Ameliyatı

Göğüsler kadınların belki de en çok önemsediği bölgelerden biridir. Bu bölgede görülen sarkmalar, deformeler ya da yumuşaklık kadınları çok rahatsız eder.

Meme yapı itibariyle yağdan oluşan ve kas içermeyen bir uzuvdur. Elastikiyetini kaybeden meme yapısı yer çekiminin etkisi ile ve çeşitli faktörler nedeni ile deforme olur ve sarkar. Bu nedenler;

Sık sık kilo alıp verme,

Hamilelik dönemi,

Emzirme dönemi,

Aşırı büyük meme ölçüleri.

Bu nedenler ile sarkan ve görünümü değişen göğüsler estetik açıdan kadınları huzursuz eder. Meme dikleştirme ameliyatı yapılmasına karar verilmeden önce hasta ayakta muayene edilir.

Hafif sarkmalarda meme silikon protezler yardımı ile daha dolgun ve iri hale getirilir. Eğer sarkma miktarı çoksa hem meme protezi kullanılır hem de meme, meme küçültme tekniğindeki gibi toparlanır. Ameliyattan önce hastanın bu ameliyattan beklentileri de değerlendirilmelidir.

Hangi teknik uygulanacak olursa olsun meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Kullanılacak olan tekniğe göre ameliyatın süresi 2 ila 4 saat arasında değişiklik gösterir. Ameliyattan sonra kompres uygulamalarına başlanır ve hastaya sporcu sütyeni giydirilir.

Sütyenin ameliyattan sonraki 4 hafta boyunca giyilmesi gerekir. Çünkü hastanın ağrı ve acısını azaltır.  Dikişlerin üzerine yerleştirilen bantlar haricinde pansuman yapılmaz. Ameliyattan sonra 48 saat içinde drenler çekilir. Drenler çıkarıldıktan sonra duş alınabilir. Dikişler ise 15 gün sonunda alınabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında hafif ödemler görülebilir. Fakat ödemler bir süre sonra yerini yeni şeklini almış göğüslere bırakır. Memenin son şekline kavuşması kişiden kişiye göre farklılık gösteren bir durum olmakla birlikte 8 ila 10 hafta kadar sürebilir.

Meme dikleştirme ameliyatından sonra emzirip emziremeyeceğiniz ise meme ameliyatındaki tekniğe bağlıdır. Eğer sarkmanız çoksa ameliyat için göğüs başı çevresinden kesi yapılabilir. Böyle bir durumda da süt kanalları hasar görebilir.

Tabi ki bu konuda öncelikle sizin fikriniz alınır. Ayrıca meme dikleştirme ameliyatı sonrasında hamile kalmak ve çocuk emzirmek yeniden sarkmaya neden olabilir. Bu yüzden meme dikleştirme ameliyatı genelde çocuk sahibi olmayı planlamayan kadınlara yapılır.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2022

Meme dikleştirme ameliyatında fazla kan kaybı yaşanabilir. Bu yüzden meme dikleştirme ameliyatını gerçekleştirecek estetik cerrahın alanında uzman ve tecrübeli olması gerekir.

Çok fazla sigara içen kişilerde yara izleri çok kolay iyileşmez. Bu yüzden ameliyat sonrası sigara tüketimini azaltmakta fayda vardır. Ayrıca meme dikleştirme ameliyatı sonrasında bölgede enfeksiyon görülme ihtimaline karşı bölgeye özen gösterilmelidir.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2022 için hemen bize ulaşın.

Whatsapp ile İletişime Geçmek İçin Tıklayın